فروش و ارائه خدمات تخصصی ردیابی

021-88012637

09129342927

شنبه-پنج شنبه: 9 الی 18

پشتیبانی مشتریان 24/7

info@kinggps.ir

ارتباط با ما

مدیریت ناوگان چیست؟

مدیریت ناوگان چیست و مدیر ناوگان کیست؟

مدیریت ناوگان، مدیریت وسایل نقلیه متعلق به یک شرکت است و می تواند شامل طیف وسیعی از کارها و وظایف مانند مدیریت کارکنان و پرسنل، هزینه های سوخت، خرید و خط مشی، سرمایه گذاری در زمینه وسایل نقلیه، هزینه های کلی ناوگان (سوخت، تعمیر و نگهداری)، ایمنی و … باشد.

ما می دانیم مدیر ناوگان در شرکت های کوچکتر که شخصاً مسئول اداره ناوگان وسایل نقلیه است چقدر با  چالش های فراوانی روبرو است و هدف مجموعه ما این است که زندگی شما را به عنوان مدیر ناوگان،  بسیار ساده و راحت کنیم.

خدمات مناسب شرکت با استفاده از سخت افزارهای با کیفیت بالا و نرم افزار ردیابی خودرو  kinggps ، خیال شما را از بابت مدیریت ناوگان راحت کرده و با اطمینان کامل می توانید مدیریت ناوگان مجموعه تان را به ما بسپارید.

هدف از مدیریت ناوگان چیست؟

هر سازمانی که از وسایل نقلیه برای استفاده در تجارت استفاده می کند نیاز به نوعی مدیریت ناوگان حرفه ای دارد. هدف، کنترل طول عمر وسایل نقلیه تجاری همراه با کاهش ریسک مربوطه، بهبود کارایی، افزایش بهره وری و حصول اطمینان از رعایت قوانین می باشد. همچنین وسایل نقلیه استفاده شده برای اهداف کار نیز در این فرایند گنجانده می شوند.

معمولا شرکت های دارای ناوگان، شرکت های بزرگی هستند. شرکت های حمل ونقل، پیک ، فروش ، خدمات ، خدمات شهری ، حمل و نقل عمومی و خدمات اضطراری همه دارای ناوگان هایی هستند که نیاز به مدیریت دارند. درك فرآيندهاي مورد نياز براي اجراي ناوگان ، شركت را قادر مي كند تا هزينه هاي مرتبط را كنترل كنند ، در بازار بتوانند رقابت کنند و در در ارائه خدمات به مشتري خیلی موفق عمل کنند.

مدیریت ناوگان می تواند در داخل یک کسب و کار معمولا با انتصاب یک مدیر ناوگان انجام شود و یا اینکه به یک ارائه دهنده راه حل های ناوگان خارجی سپرده شوند. چالش هایی که مدیران ناوگان با آن روبرو هستند، تملک وسایل نقلیه ناوگان ، مدیریت سوخت ، نگهداری وسایل نقلیه ، بهداشت و ایمنی و انطباق و … است که در مقاله بعدی به آنها خواهیم پرداخت.