ردیاب خودرو در تهران

ردیاب خودرو یا GPS چگونه کار می کند؟

در قرن بیست و یکم، تقریباً همه می دانند که از GPS و ردیاب خودرو برای چه کاری استفاده می شود. وقتی از GPS سخن به میان می‌آید، اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند امنیت خودرو است. در حالی‌ که امروزه از GPS خودرو استفاده‌ های گوناگون دیگری می‌شود که ردیابی خودرو دزدیده ‌شده یکی از آن ‌هاست.

استفاده از ردیاب خودرو در تهران و در شهر های بزرگ یک نیاز ضروری برای کنترل وسایل نقلیه ، ناوگان ها و حتی اطلاع از سرقت خودرو می باشد. ردیاب خودرو یک وسلیه کوچک مانند دزدگیر میباشد که معمولا سیم کارت خور هستند و بوسیله آن می توانیم از محل خودرو خود باخبر شویم. این دستگاه روی انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین حتی موتورسیکلت و دوچرخه هم نصب می شود و هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد.

اما آیا می دانید که در واقع چگونه کار می کند؟ یا اینکه به غیر از نشان دادن نزدیکترین محل غذا خوری ، در مورد همه عملکردهایی که سیستم های ردیابی وسیله نقلیه ارائه می دهند، چطور؟ برای یادگیری نحوه کارکرد ناوبری جی پی اس و موارد دیگر، با ما همراه باشید.

جی پی اس چیست؟

شبکه موقعیت یابی جهانی یا GPS شامل 27 ماهواره موقعیت یابی است که به دور زمین در حال چرخش هستند (دارای 24 ماهواره عملیاتی به اضافه 3 ماهواره پشتیبان جهت خرابی احتمالی).

برای اطمینان از اینکه کل جهان توسط صورت فلکی ماهواره های GPS پوشانده شده است، ماهواره ها به گونه ای تنظیم شده اند که چهار ماهواره همیشه در هر شش صفحه مداری قرار بگیرند.

هر ماهواره سیگنال های رادیویی را که توسط ردیاب خودرو در ماشین شما پردازش می شوند، منتقل می کند. در حالی که اگر یک ماهواره نتواند به شما در تنظیم مکان کمک کند، سه یا چهار تای دیگر می توانند در تعیین موقعیت، جهت حرکت و سرعت حرکت شما کمک کنند.

همچنین باید فاصله مکان شما با هر یک از ماهواره ها را بداند. با مقایسه مکان های هر ماهواره و فاصله شما از هر یک از آنها و تکرار مکرر این معادله، سیستم ردیابی وسیله نقلیه جی پی اس ، مکان، جهت حرکت و سرعت حرکت شما را پیکربندی می کند.

انواع مختلف GPS :

نوع سیستم ردیاب خودرو شما تعیین می کند که بعد چه اتفاقی بیفتد.

اگر GPS غیرفعال داشته باشید، داده ها را ذخیره می کند تا زمانی که از خودرو بازیابی شوند.

اگر GPS فعال داشته باشید، این اطلاعات را به یک رایانه مرکزی متصل به اینترنت منتقل می کند.

 بنابراین با ارائه زمان واقعی در یک سیستم ردیابی غیرفعال GPS، مکان را کنترل می کند و داده های خود را در سفرها براساس انواع خاصی از رویدادها ذخیره می کند.

یک سیستم ردیابی جی پی اس فعال به عنوان یک سیستم RealTime نیز شناخته می شود زیرا این روش به طور خودکار اطلاعات سیستم GPS را به به صورت واقعی در زمان واقعی به پورتال یا سیستم ردیابی مرکزی ارسال می کند.

این نوع سیستم معمولاً برای اهداف تجاری مانند ردیابی ناوگان ، ردیاب خودرو در تهران که کلان شهر به حساب می آید یا نظارت بر افراد مانند کودکان یا افراد مسن گزینه بهتری است.

این روز ها تمامی شرکت های بزرگ و کوچک از جمله میهن ، صباح ، به تک ، دومینو و … که ما با آن ها کار کرده ایم از سیستم ردیابی خودرو و ناوگان خود استفاده می کنند و پرسنل و وسایل نقلیه خود را جهت کارایی بیشتر کنترل می کنند.

زیرا به یک مراقب اجازه می دهد تا بداند دقیقاً عزیزانش کجا هستند، آیا به موقع رسیدند یا در طول سفر کجا قرار دارند.

این یک روش مفید برای نظارت بر رفتار کارکنان هنگام انجام کار و ساده سازی فرایندها و رویه های داخلی برای ناوگان تحویل محصولات است

جوانب مثبت ردیاب خودرو :

جی پی اس سیگنال های ماهواره ای خاصی را ارائه می دهد که توسط گیرنده پردازش می شوند. این گیرنده های GPS نه تنها مکان دقیق را ردیابی می کنند بلکه می توانند سرعت و زمان را نیز محاسبه کنند.

موقعیت ها را حتی می توان با کمک چهار سیگنال ماهواره GPS در نماهای سه بعدی محاسبه کرد.

کنترل سیستم موقعیت یابی از ایستگاه های مختلف ردیابی تشکیل شده است که در سراسر کره زمین واقع شده اند.

این ایستگاه های نظارتی در ردیابی سیگنال های ماهواره های GPS که به طور مداوم به دور زمین می چرخند، کمک می کنند.

وسایل نقلیه فضایی سیگنالهای حامل مایکروویو را انتقال می دهند. کاربران سیستم های موقعیت یابی جهانی گیرنده های GPS دارند که این سیگنال های ماهواره ای را تبدیل می کنند تا بتوانند موقعیت، سرعت و زمان واقعی را تخمین بزنند.

در مورد ردیابی تلفن همراه چطور؟

امروزه، دستگاه های ارتباطی موبایل بسیار پیشرفته تر شده اند و مواردی فراتر از توانایی ادامه مکالمه را ارائه می دهند. ردیابی جی پی اس تلفن همراه یکی از این پیشرفت ها است.

همه تلفن های همراه به طور مداوم سیگنال رادیویی را پخش می کنند، حتی در صورت عدم تماس.

شرکت های تلفن همراه با استفاده از اطلاعات مثلث بندی برج های دریافت کننده سیگنال، سالهاست که می توانند محل تلفن همراه را تخمین بزنند.

با استفاده از فناوری GPS که امروزه در بسیاری از تلفن های هوشمند جدید معمول است، بدان معنی است که هر کسی که دارای تلفن هوشمند است می تواند در هر زمان با دقت ردیابی شود.

بنابراین ردیابی GPS تلفن همراه می تواند یک ویژگی مفید برای صاحبان مشاغل، والدین، ​​دوستان و همکاران باشد که به دنبال برقراری ارتباط با یکدیگر هستند

از GPS موبایل به عنوان ردیاب خودرو نیز می توان استفاده کرد. چون هنگامی که در وسیله نقلیه قرار دارد میتوان مکان و سرعت وسیله نقلیه را به راحتی تخمین زد.

این ایستگاه های نظارتی در ردیابی سیگنال های ماهواره های GPS که به طور مداوم به دور زمین می چرخند، کمک می کنند.

وسایل نقلیه فضایی سیگنالهای حامل مایکروویو را انتقال می دهند. کاربران سیستم های موقعیت یابی جهانی گیرنده های GPS دارند که این سیگنال های ماهواره ای را تبدیل می کنند تا بتوانند موقعیت، سرعت و زمان واقعی را تخمین بزنند.

دفتر فنی ردیاب خودرو در تهران - شرکت کوشاریزپردازه

نام شهر : تهران

نام شرکت : کوشاریزپردازه

مدیریت :  جناب آقای مهندس خانی

آدرس : تهران : بزرگراه آیت الله سعیدی .بعد از آزادگان ،انتهای بلوار شهدای ایران خودرو دیزل،خیابان مدّرس،مرکز تعمیرات و خدمات ترموکینگ خلیج فارس،کلینیک تخصصی ترمو تکنیک

تلفن ثابت : 02188012637

موبایل : 09125474465
 

ارائه 
خدمات تخصصی ردیابی
دستگاههای ردیاب خودرو
نرم افزارهای ردیاب خودرو
 در تهران