فروش و ارائه خدمات تخصصی ردیابی

021-88012637

09129342927

شنبه-پنج شنبه: 9 الی 18

پشتیبانی مشتریان 24/7

info@kinggps.ir

ارتباط با ما

تلماتیک و افزایش بهره‌وری در مدیریت ناوگان

کلمه‌‌ی تلماتیک از ترکیب دو قسمت ساخته شده است. اولی Tele که ریشه در یک یک عبارت یونانی به معنای دور و فاصله هست و دومی informatics می‌باشد که به معنای انجام کارهای اتوماتیک و خودکار است. از ترکیب این دو کلمه می‌توان نتیجه گرفت که به دریافت اطلاعات از راه دور و پردازش آن‌ها به صورت خودکار، تلماتیک گفته می‌شود.

تلماتیک و افزایش بهره‌وری در مدیریت ناوگان

تلماتیک چگونه کار می‌کند؟

تلماتیک با کمک جی پی اس (GPS) موجود در ردیاب خودرو و سنسورهای نصب شده در آن، حجم زیادی از داده‌ها را جمع‌آوری کرده و برای مدیریت ناوگان حمل و نقل ارسال می‌کند. مدیریت ناوگان با استفاده از این اطلاعات می‌تواند خودروهای خود را کنترل کند. اطلاعات تلماتیک توسط یک دستگاه کوچک که در خودروها نصب شده جمع‌آوری می‌شوند. این دستگاه‌ها انواع مختلفی از داده‌های مرتبط با عملکرد، شرایط و کاربری خودرو را جمع‌آوری، ذخیره و ارسال می‌کند. این داده‌ها یا اطلاعات به سرورهای ناوگان حمل و نقل ارسال می‌شوند و سپس برای تحلیل و گزارش‌گیری آماده می‌شود.

تلماتیک چگونه کار می‌کند؟

مزایای تلماتیک در رانندگی

۱- اعلام اشتباهات راننده

این دستگاه‌ها می‌توانند اطلاعاتی درباره نحوه شتاب، ترمز و… راننده را به او نشان دهند.

۲- یادآوری نیازهای اساسی خودرو به راننده

در جاده مهم ترین چیز راننده خوب بودن نیست. بلکه نگه‌داشتن وسیله نقلیه خود در شرایط عالی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است خصوصاً برای اتومبیل‌هایی که مسیرهای طولانی را برای رسیدن به مقصد طی می‌کنند. این خدمات از خرابی‌های پرهزینه جلوگیری کرده و وسایل نقلیه را در شرایطی عالی از جمله مصرف سوخت بهتر نگه می‌دارند.

۳- بهبود مسیریابی

ساده‌ترین راهی که سیستم تلماتیک می‌تواند به شما کمک کند تا راننده بهتری باشید، سریع‌تر رسیدن به مقصد است. مسیریابی در خودروها در واقع می‌تواند بهترین و کاربردی‌ترین مثال برای استفاده از تلماتیک‌ها باشد.

۴- سازگاری بیشتر وسیله نقلیه با محیط زیست

با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست، داشتن خودرویی با کمترین تاثیر منفی بر طبیعت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که شرکت‌های خودروسازی و رانندگان باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند. 

مزایای تلماتیک در رانندگی

تلماتیک همانند دیگر تکنولوژی ها در حال رشد است و حتی ممکن است در آینده ای نزدیک شاهد ایفای نقش آن در اینترنت اشیا باشیم. تجهیز کسب و کارها به تکنولوژی، امری اجتناب ناپذیر است، همانگونه که امروزه بیشتر کسب و کارها فروشگاهی اینترنتی و درگاهی مجازی برای ارائه محصولات خود به سراسر کشور یا دنیا دارند، به همان میزان برای نظارت و افزایش بهروری خود نیازمند نظارت و بهبود عملکرد خود از راه دور هستند.

تلماتیک